• Новак
Примарно злато Карат жолто злато 7x смарагд исечен цитрин и аа дијамантски прстен

Примарно злато Карат жолто злато 7x смарагд исечен цитрин и аа дијамантски прстен

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

Подгответе се да се борите со овој 0,95 CTTW цитрински прстен во 14 жолто злато Карат. Поставете го впечатливиот дизајн на сплит со i1 јасно тркалезни дијаманти за дополнителен трепер, 7x5mm смарагд-скапоцениот скапоцен камен трепка златна жолта боја. Овој прекрасен прстен е достапен во големината на прстот 6.Метална тежина : 2,08 грамсјева тип : Стил на фининг : Gemstone и Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Bide Bidth : 2 Mmring Size : 6 Gemstone Детали : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : Тип : тип : тип : тип : тип “ Ноември Колор : Yellowcut : Emerald Shape : Octagon/Emeraldsize : 7mm x 5mmweight : 0,95 Cttwquantity : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Јасност : I1 Color : G-Ibirthstone месец : Април. Во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат жолто злато, скапоцен камен, дијамант.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката