• Новак
& F Рачно Изработени Бои Енкаустична Боја Колачи, 40мл Колачи, Никел Жолта

& F Рачно Изработени Бои Енкаустична Боја Колачи, 40мл Колачи, Никел Жолта

Rating 
DEN 275.04

Достапност
Производот е достапен

Р&Ф Рачно Изработени Бои Енкаустични Колачи Со Боја, 40мл Колачи, никел Жолтакаустично сликарство, познато и како сликарство со топол восок, ви овозможува да користите природни материјали за да создадете слоевити, динамични слики и креации на мешани медиуми. Популарен е како природна алтернатива на маслените и акрилните бои. Тоа е разноврсен медиум бидејќи може да биде обликуван, слоевит, извајан, текстуриран и комбиниран со материјали за колаж без потребно време за сушење. Бојата е отпорна на влага и е многу издржлива. Изработени од пигмент, чист пчелин восок и смола од дамар, Готови за употреба, Силно пигментирани.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката