• Новак
Заштитена марка ликовна уметност Регата на Гранд Канал Wallидна уметност од платно од Канатело

Заштитена марка ликовна уметност Регата на Гранд Канал Wallидна уметност од платно од Канатело

Rating 
DEN 1.67

Достапност
Производот е достапен

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини Оваа подготвена за виси, галеријата завиткано уметничко дело има канал низ еден град. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката