• Новак
Инверторот Cobra 100W со скокстарт

Инверторот Cobra 100W со скокстарт

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Производот е достапен

Чувајте го овој пакет за напојување со стартување на Cobra во багажникот на вашиот автомобил во случај на вонредни состојби. Овој стартер со инвертер за напојување со AC 100 W ќе ги започне повеќето возила. Исто така, ќе наполни мобилни уреди со 12 волти и 5-волти. Овој пакет за напојување Cobra ќе ви помогне во случај да станете заглавени или вашата батерија да умре. Содржи батерија без запечатена олово-киселина, со високо-ефикасно олово со моќност од 1200 вати. Посигурно е да се користат од постарите стилови на кабли за скокач од возило до возило. Индикаторот за обратна поларитет на пакетот за напојување на стартерот COBRA, ви овозможува да знаете кога е направена соодветната врска со батеријата. Вклучениот прекинувач за безбедност на стартерот за скокање безбедно ја пренесува моќноста на засилувачките кабли, кои се тешки и направени за ефикасно пренесување на електрична енергија. Чувајте го овој Powerpack Starter Powerpack со вашиот комплет за итни случаи во вашиот автомобил во случај да се појават заробени или да се појави друг итен случај. Инвертер Cobra 100 W со скок : Клучни карактеристики : Инвертер за напојување 100 W AC. Скокни започнете со повеќето возила. Полнење 12 V и 5 V мобилни уреди. Мерач на статус на батерија. Супер светла LED светлина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката