• Новак
Алатка за прицврстување на вратата без контакт, алатка за ланец на клучеви за врати, допир на допир, копчиња и рачки - злато

Алатка за прицврстување на вратата без контакт, алатка за ланец на клучеви за врати, допир на допир, копчиња и рачки - злато

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Производот е достапен

Избегнувајте директен контакт со јавни предмети, микроби и бактерии со употреба на отвор за безконтактна врата. Отворачот на вратите без контакт е исклучително удобен кога сте надвор и сакате да избегнете директен контакт и ширење на бактерии. Користете го отворот на вратата кога отворате притисок, повлечете или лизгачки врати, за да ги притиснете копчињата на лифтот или банкомат и отворете и затворете ги фиоките. Безконтактната отворачка врата е исто така корисна за да се избегне допирање на некои јавни екран на допир, како што се само-проверувања на продавниците и кога користите банкомати. Малата, лесна, но ефикасна, го олеснува носењето наоколу. Едноставно прикачени на вашите копчиња или клуч за брз пристап. Ниту една алатка за ланец на клуч на допир не е изработена од здрав и издржлив месинг. Безбедност без контакт без алатка за допир помага да се избегне контакт со споделени површини. Помага при спречување на директен контакт и ширење на бактерии и бактерии. Бесконтактната клуч за клучеви е удобно и компактно што го прави лесен за носење и употреба. За брз и лесен пристап, закачете се на копчињата или синџирот на клучеви.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката