• Новак
Укаили Унисекс-дете училиште за дишење гума од гума за борење против чевли за боксување чевли за боксот Црвено- 10

Укаили Унисекс-дете училиште за дишење гума од гума за борење против чевли за боксување чевли за боксот Црвено- 10

Rating 
DEN 479.84

Достапност
Производот е достапен

Бокс чевли ; чевли за борење ; чевли за бокс за мажи ; чевли за бокс. Description : Gender : Unisex, Adult, Kids,Youth, Mens, Women, Boys, Girls Style : Boxing Shoes, Wrestling Shoes, Fighting Shoes, Combat Sneakers, Boxing Boots, Combat Sports Shoes, Wrestling Sneakers Pattern Type : Solid Color Color : Red, Blue, Black Size : US 11,5 C, US 12 C, US 13 C, US 1 Y, US 2 Y, US 2.5 Y, US 3 Y, US 4 Y, US 4.5 Y, US 7, US 7,5, US 8, US 8,5, US 9, US 9,5, САД 10 (следете ја табелата со големина за да изберете ве молиме) Горниот материјал : Мешана крпа+микрофибер кожа од материјал : Материјал од гума : Flatfastening : Magic Tapetoe Тип : Тркалезна висина на тота : Висока врвна сезона : пролет, лето, есен, зимкација : затворен, конкуренција, обука , Combat Sports Package Содржина : 1 пар за бокс чевли (други додатоци не се вклучени) Совети : 1. Ве молиме, споредете ги деталните големини со вашите пред да купите !!! 2. Боите може да бидат малку различни во зависност од поставките на компјутерот и мониторот.3. Ве молиме, дозволете 1-3см да се разликува како резултат на рачното мерење, благодарам. (Цело мерење во cm и ве молиме забележете 1cm = 0,39inch, 1inch = 2,54 см) Меша крпа+микрофибер кожа горниот и гумениот ѓон. 【Дишење】 чевли за боксот што може да ги дише и лесните мрежи на горните микро-дупки за да ја елиминирате мачна топлина во чевлите, може да ја зголеми вашата удобност и безбедност за време на битката, истакнувајќи го спортскиот вкус . 【Силна влечење-чизмите за борење мажи имаат гумен ѓон кој е здрав и Овозможува добра вкочанетост, за подобра влечење и движење . 【Подобра стабилност】 Единствениот дизајн на надворешната страна на овие чевли за борење е само врв на ледениот брег. Обувките, исто така, се одликуваат со прицврстување на чипка и магични ленти за ленти за уште поголема стабилност . Практичен - вистинскиот пар боксерски чевли прави огромна разлика со перформансите во рингот. Удобност, стабилност, мобилност, моќ .. сè за начинот на кој ќе се смени. Ставете ги на вистинските чевли за бокс и ќе бидете полесни. Moveе се движите побрзо. Hitе погодиш потешко.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката