• Новак
Сафавиех Органски Изабела Шарени Плетенка Јута Тркач Килим, Природни, 2 ' 6 8'

Сафавиех Органски Изабела Шарени Плетенка Јута Тркач Килим, Природни, 2 ' 6 8'

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Производот е достапен

Колекција На Органски Килими. Мека Јута Област Килими. Колекцијата Органика е местото каде што може да се најдат теписи за мека јута напред за домот или канцеларијата. Рачно заврзани со помош на 100 проценти висококвалитетен куп јута и памучна искривување и ткаенина, влакната од Јута специјално избрани за Колекцијата Органика се мијат двапати за дополнителна мекост, а потоа се четкаат за сјаен сјај. Килимите од органика се избор на декораторот за тепих од семејна соба со нов изглед или секојдневен тепих за јадење. Боја : Природна. Големина : 2' 6" х 8 ' Тркач. Рачно Ткаени Во Индија. Висина На Купот : 1. 00 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 100% јута. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката