• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Хартија Магнолија близок“ платно уметност од LightboxJournal

Трговска марка ликовна уметност „Хартија Магнолија близок“ платно уметност од LightboxJournal

Rating 
DEN 2601.60

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Lightboxjournals Ubject : Floral Style : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има блискост на цвет со бели педали на вознемирена позадина. Giclee (JEE-CLAY) е напредно печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lightbox Journal „Хартија Магнолија Крсна“ платно уметност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката