• Новак
Мишелин Пилот Супер Спорт Лето 295 30ЗР20 XL ГУМА

Мишелин Пилот Супер Спорт Лето 295 30ЗР20 XL ГУМА

Rating 
DEN 3047.20

Достапност
Производот е достапен

Мишелин Пилот Супер Спорт Тиреборн од трки, направен за возбуда, мишелин Пилот Супер Спортска гума носи тркачки автомобил наследство на патот со гума за дневни патувања и викенд летни дискови. Дизајнирана да ви овозможи да се свртите со самодоверба и да уживате во прецизноста на управувањето, пилотската суперспортска гума Мишелин го максимизира контактот на патот додека Ременот Тварон Со влакна со висока густина го зафаќа центарот на шарата за подобра контрола и стабилност, што резултира со возбудливи перформанси при возење. Инспириран од истиот инженеринг што извојува 13 последователни победи на 24 Часа Ле Ман, пилотот На Мишелин суперспортската гума обезбедува спортски перформанси право на сопственото возило. Не дозволувајте влажно време да врне на вашата парада во возењето. Благодарение на Нашата Би-Сложена Технологија, пилотската суперспортска гума Мишелин обезбедува влажно држење на патот со иновативни еластомери кои ја пресекуваат површинската вода, го фаќаат патот и обезбедуваат високи перформанси, дури и при дождливи дневни погони.Бидејќи перформансите и безбедноста се важни за вас, Мишелин прави гуми да траат и ја поддржува гумата За Суперспорт На Пилотот Мишелин со ограничена гаранција на производителот од 30.000 милји[2] покрај ограничената гаранција на 6-годишниот стандарден производител.[3]1. *Врз основа на нарачано тестирање од трети страни спроведено од Тув Автомобилски И Декра Тест Центар на Пилотот Мишелин суперспортска гума наспроти Бриџстоун Потенца РЕ050А, Континентален Контиспортконтакт 5П, Данлоп СПОРТ Макс ГТ, Гудјер Орел Ф1 Асиметрични и Пирели П нула гуми.2. Ограничена гаранција на производителот од 30.000 милји : Y -, (Y) - оценет3. Сите гуми на мишелин имаат ограничена гаранција на стандардниот производител која опфаќа дефекти во изработката и материјали за животниот век на оригиналната употреблива шара, или 6 (шест) години од датумот на купување, кое и да се случи прво. Мишелин Пилот Супер Спорт Гума. Мишелин Пилот супер Спортски гуми—тркачки автомобил наследство во гума за дневни патувања и викенд летни возења, Мишелин Пилот Супер Спортска гума обезбедува возбудливи перформанси на патот и на патеката. Инженер за Возбуда-Дизајниран за оптимален зафат, пилотската суперспортска гума Мишелин го максимизира контактот на патот, додека Ременот Тварон Со влакна Со висока густина го зафаќа центарот на шарата за подобра контрола и стабилност, што резултира со возбудливи перформанси при возење. Контролирајте Ги Кривините-со подобро сопирање од водечките конкуренти, [1] Пилотот На Мишелин Суперспортска гума со Би-Сложена Технологија има иновативни еластомери кои ја пресекуваат површинската вода, обезбедувајќи влажно држење на патот дури и на тесни кривини. Подобро Вклопување-Пилотската суперспортска гума Мишелин е наменета за врвни производители на автомобили, како Што се Порше, Ферари, Тесла, БМВ, Ауди, Мерцедес-Бенц и Волво. Контакт Лепенка 2.0 технологија. газете за подобра контрола и стабилност. иновативни еластомери кои ја пресекуваат површинската вода. прецизност на управувањето.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката