• Новак
Примарно Злато Каратно Жолто Злато 7х Овален Аметист И Diam Дијамантски Прстен

Примарно Злато Каратно Жолто Злато 7х Овален Аметист И Diam Дијамантски Прстен

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

Привлечете внимание на вашиот изглед со овој впечатлив 14 каратно жолт златен прстен. Одликувајќи се со 0.75 cttw овална форма 7x5mm виолетова аметист скапоцен камен и пенливи i1 јасност круг дијамант акценти за шармантен изглед, овој прстен сигурно ќе плени. Достапно во големина на прст 6.Метална Тежина : 3,11 грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина На Жолта Лента : 2ммринг Големина : 6гемстоун Детали : Тип : Аметистбиртистон Месец : Февруарибојка : Виолетова : Фацетедоблик : Овализа : 7мм х 5mmweight : 0.75 cttwquanty : 1jewelry Поставување : Prongdiamond Детали : јасност : i1color : G-Ibirthstone Месец : Април : Facetedshape : тркалезна големина : 1.9 mmweight : 0.056 Cttwquanty : 2 Накит Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Жолто Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката