• Новак
Премиум Кертриџ Филтер За Моторно Масло За Конвенционално Масло Одговара На Мини Купер 1,6 Л 2007-2015, Купер Сонародник 1,6 Л 2011-, Купер Пејсман 1,6 Л 2013-

Премиум Кертриџ Филтер За Моторно Масло За Конвенционално Масло Одговара На Мини Купер 1,6 Л 2007-2015, Купер Сонародник 1,6

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Производот е достапен

Верувајте им НА филтрите за масло ЕКОГАРД да прикажат над 97% од загадувачите пред да можат да му наштетат на вашиот мотор. Вклучува О-прстени За домување и капа. ЕКОГАРД X5830 КОМПАТИБИЛЕН со : . Мини Купер 1.6 Л 2007-2015. Мини Купер Сонародник 1.6 Л 2011-2016. Мини Купер Пејсман 1.6 Л 2013-2016 КОМПАТИБИЛЕН Со Мини Купер 1.6 Л 2007-2015, Купер Кантриман 1.6 Л 2011-2016, Купер Пејсман 1.6 Л 2013-2016. ЗАМЕНУВА БМВ 11 42 7 557 012, 11 42 7 622 446, ЦИТРОЕН 1109-Х4, 1109-З2, ФОРД 1303 476, 3М5К-6744АА, ФРАМ Ч10066, ЛЕНД 0ЕР ЛР 001247, ПЕЖО 1109-Х3, 1109-З1, ПУРОЛАТОР Л15830, ВОЛВО 30650798, ВИКС 57512. ИЗГРАДЕН и ЗА СИНТЕТИЧКИ И ЗА КОНВЕНЦИОНАЛНИ МАСЛА. Докажано е дека возите до 5.000 милји помеѓу промените на маслото со доверба.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката