• Новак
Андоер Универзален Хад Брзинометар Со Аларм За Брзина Уморен Возење Предупредување Шофершајбната Проект За Велосипед Мотоцикл Камион Автомобил

Андоер Универзален Хад Брзинометар Со Аларм За Брзина Уморен Возење Предупредување Шофершајбната Проект За Велосипед Мотоцикл

Rating 
DEN 287.84

Достапност
Производот е достапен

Карактеристики : . брзинометар : собирање брзина во реално време од сателити. Време на возење и пресметка и приказ на растојание. Приклучок и игра : Напојување преку приклучок за излез на возилото, не е потребна професионална инсталација. Држачот за нараквица вклучува. Прикажи MPH Или KMh - Едноставно поставување на копчето за притискање. Автоматско прилагодување на осветленоста преку сензор за возење дење и ноќе. Предупредување за прекумерна брзина : 3-втор звучен сигнал и блиц на екранот ќе го предупредат возачот 93 сигнали за прекумерно предупредување за брзо возење). Функција за исклучување на алармот. Универзално : компатибилен со сите автомобили, камиони, велосипеди и мотоцикли. . Спецификации : . Големина на пакетот : 16, 5х10х10см. Тежина на пакетот : 100гр. Режим О : Режим На Еден Приказ-само брзина На цел екран. Лизнете го прекинувачот за вклучување нагоре и држете за да ја видите само брзината на возење, повторете за да видите целосен приказ на информации. Режим Б : Мултифункционален Режим На Прикажување - Брзина, Време На Едно Возење, Километража Со Едно Возење и Напон на Автомобил. Лизгајте го прекинувачот за вклучување надолу и држете за да видите приказ на времето во долниот десен агол, повторете за да видите приказ на надморска височина. Пакет листа : . 1Х ХАД . 1 XBracket. 1x USB. 1xfixing заграда брзинометар : собирање на брзина во реално време од сателити. Време на возење и пресметка и приказ на растојание. Приклучок и игра : Напојување преку приклучок за излез на возилото, не е потребна професионална инсталација. Држачот за нараквица вклучува. Прикажи MPH Или KMh - Едноставно поставување на копчето за притискање.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката