• Новак
Скапоцен Камен Кралот Стерлинг Сребрена Жива Магла Мистик Топаз Жени Ангажман Прстен

Скапоцен Камен Кралот Стерлинг Сребрена Жива Магла Мистик Топаз Жени Ангажман Прстен

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Нашиот Бренд : . Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалитет На Фин Накит. Секој Камен Камен Кралот парче е уметничко дело. Обезбедуваме уникатно оптимално искуство за купување за нашите клиенти. Сите наши парчиња поминуваат низ интензивен и ригорозен процес на контрола на квалитетот во нашата домашна канцеларија во Њујорк за да се осигураме дека нашиот накит е до стандард и изграден да трае. Што Нудиме : . Гем Стоун Кинг има широк спектар на фини парчиња накит Од Приврзоци, Веренички Прстени, Обетки и Нараквици, сите се достапни во огромна разновидност На Камења, Камени Бои, Благородни Метали Од 10к, 14к, 18к Злато и 925 Сребро. Гем Стоун Кинг Е Водечки Онлајн Накит Трговците на Мало. Грижа За Накит : . Бидете сигурни да се грижите за вашиот накит. Избегнувајте носење накит во вода. чувајте го подалеку од парфеми и лосиони бидејќи тоа може да предизвика абење. Секогаш чистете го накитот во топла вода со сапун. Пакување : . Скапоцен Камен кралот предмети сите доаѓаат во брендирана амбалажа која е внимателно избрана за купениот предмет. Сите наши предмети доаѓаат во соодветно пакување, осигурувајќи дека се подготвени за подароци по пристигнувањето. Нашето пакување се движи од прекрасни картонски кутии со влошки од пена за безбедност, до елегантни кутии за завршна обработка од цреша со кадифени влошки.Мгз-1688-ОВ-МТ-ММ-ЦЗ-В-Сс-С7производствени Информации. Вкупна Каратна Тежина : 1.43. Метален Тип : Цврст 925 Сребро. Тип На Ставка : Веренички Прстени. Мерења : Централен Камен : 7Х5 мм, Мали Камења : 1 мм. Големина На Прстенот : 7. Тип На Поставување : Огради. Главни Камени Информации. Каратна Тежина : 1 Кт. Тип На Дијамант : Мистик Топаз. Боја : Жива Магла. Јасност : Наспроти. Метод На Лекување : Обложен. Форма : Овална. МЕРЕЊА : 7Х5 мм. Број На Камен : 1. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,01 Кт. Тип На Дијамант : Цирконија. Боја : Бела. Јасност : Чистење На Очите. Метод На Лекување : Не Се Третира. Облик : Круг. Мерења : 1Х1 мм. Број На Камен : 36. Оваа ставка е гордо направена по нарачка во САД. 100% Гарантирано Задоволство.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката