• Новак
Somertile 9,75 9,75 Обан Лесвос порцелански под и wallидна плочка

Somertile 9,75 9,75 Обан Лесвос порцелански под и wallидна плочка

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Производот е достапен

Мешање на енкоустични дизајни и карактеристичен асортиман на бои, необичен егео Лесвос екауст 9-3/4 in. X 9-3/4 in. Порцеланскиот под и wallидната плочка е одлична алтернатива на традиционалната цементна плочка. Иммитирајќи ги различните бои и извртувањето на облиците во калеидоскопот, оваа геометриска плочка има мешавина од смирувачки лаци и остри агли, создавајќи комплетно убав дизајн. Поставена на снежно бела основна глазура, различни форми и големини во асфалт црна, мавта розова, лаванда виолетова, маслиново зелена и сиена се собираат за да создадат изглед на стар свет. Со мат глазура и малку текстурирана површина, оваа шарена плочка е одлична за создавање акцент или како плочка на поле. Оваа издржлива, порцеланска опција може да се користи во скоро секоја станбена поставка, вклучувајќи кујни, тушеви, камини и патио. Somertile 9,75 "x 9,75" Обан Лесвос порцелански под и wallидна плочка (16 плочки/ 11,12 кв.) 11,11 квадратни метри., 16 парчиња по случај; Тежината на случајот е 44,64 фунти . една одделение, керамичка плочка од прв квалитет за употреба на подот и wallидот. 9,75 ин. Ширина x 9,75 in. Должина x 0,4 инчи дебела. Застакната, малку текстурирана завршница со средна сјај и мала варијација во тонот. P.E.I. Рејтингот III е погоден за средни станбени подови, вклучувајќи кујни, сали, ходници, балкони, тераси и области што се користат почесто со нормални обувки и мали количини на нечистотија. Непропустливиот тротоарите има апсорпција на вода помала од 0,5% за внатрешна и надворешна употреба и е отпорен на мраз. C.O.F. Поголема од 0,50 се препорачува за стандардни станбени апликации и е маргинално отпорна на лизгање, затворен употреба. Целосно отпорен на мраз за апликации во затворен или отворен простор; Користете латекс-модифициран Thinset за прифатлива јачина на врската. Само станбена употреба. Ви препорачува да купите минимум 10% прекумерна употреба за да одговорите на намалувањето на дизајнот и обрасците. Секоја ставка од линијата во рамките на нарачката ќе биде избрана од единечна боја (боја) и калибар (големина), но повеќе нарачки може да резултираат во примање на повеќе многу бои и/или калибери; Ве молиме, осигурете се дека целата плочка за проект е добиена во рамките на 1 ред. Сите керамички / порцелански и природни камени плочки во координативната серија може да се произведат во различни периоди што може да предизвика варијација во бојата многу (боја) и калибар (големина) што е автентично на плочката.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката