• Новак
Ove Decors Tampa-Pro внатре. L in. W in. H агол комплет за туширање со пивот без рамка за туширање во SN и тава за туширање

Ove Decors Tampa-Pro внатре. L in. W in. H агол комплет за туширање со пивот без рамка за туширање во SN и тава за туширање

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Производот е достапен

Ove Бескрајна тампа-про TP02012 E1, 32 in. W x 74 3/4 in. H агол без врата за шарки за шарки во сатен никел со база и полици. Ove Decors бесконечен 32 in. Тампа-про комплетот за врата за туширање со шарки има модерен, минималистички дизајн кој ја спарува високата функционалност со современ стил. Комплетот доаѓа со хардвер за врвен квалитет, полн со елегантен финиш на сатен никел и вклучува панел со широка врата од 29 инчи, широка панел од 29 инчи, идеален за инсталација на агол. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 32x32x2 3/4 внатре Вклучена база за туширање. Базата за туширање е изработена од премија засилен со акрилик со фиберглас. Белата акрилна база против лизгање е цврста и лесна за чистење, совршено одговара на вашите потребни димензии. Вклучени се три аголни полици. Погодните полици на аголот го прават миењето едноставно со одржување на вашите производи во должина на рацете во секое време. 32 in. Ширина x 32 in. Длабочина x 74 3/4 in. Висина, модел : TP02012 E1. 332x32x2 3/4 внатре Вклучена база за туширање. Вклучени се три аголни полици . Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет за врата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Премиум 8мм (5/16 ”) Дебела безбедносна стакло. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Технологија Metal Guardã - Премиум заштитна метална обвивка за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката