• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Премиери галење“ платно уметност од Ботичели

Трговска марка ликовна уметност „Премиери галење“ платно уметност од Ботичели

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Botticellis Ubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена што држи бебе во центарот на рамката.giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на правење печатење за создавање високо Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Премиери галење“ платно уметност од Ботичели.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката