• Новак
Сопствени Чизми За Работа Со Челични Прсти За Мажи Жени Водоотпорни Кожни Безбедносни Чевли Лесни Работни Патики

Сопствени Чизми За Работа Со Челични Прсти За Мажи Жени Водоотпорни Кожни Безбедносни Чевли Лесни Работни Патики

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Производот е достапен

Стил : Возрасни Унисекс Челик Пети Работа Чизми. Безбедни, цврсти и удобни, неуништливите работни чевли ги исполнуваат безбедносните стандарди НА АНСИ и имаат надворешни ѓонови отпорни на вода, масло и триење за влечење и обложени врвни јаки за удобност. Заедно со челичниот прст и средниот ѓон отпорен На пункција, безбедносните патики имаат и лесен и нелеплив надворешен ѓон, безбеден и удобен за носење, сигурен штитник за клиентите кои работат на изградба/заварување /автоматска поправка/тешка индустриска/столар/магацин/механика итн. Покрај тоа, нивниот елегантен дизајн со врвки овозможува удобно вклопување што оди со која било униформа или облека. Проширено Челично Капаче За Прсти : Стандардната челична глава може ефикасно да ги заштити вашите стапала од паѓање или тркалање предмети; проширениот дизајн на прстите ги прави вашите прсти да дишат и да се шират. Водоотпорна и Отпорна На Масло : Првокласна кожа со фина текстура, водоотпорна и отпорна на масло, одржувајќи ги стапалата суви и пријатни дури и во влажна или влажна работна средина. Надворешен Ѓон што не се лизга : анти-лизгачки и лесен гумен амортизирачки ѓон со Конвексен дизајн прави силен стисок, нудејќи подобра поддршка, безбеден за носење. Ergономски дизајн : флексибилен ѓон лесен за свиткување, мек и дише влошка, добро намалувајќи го заморот на стапалата кога работите долго време. Широко користени и Мултифункционални : работните чизми за возрасни унисекс се сигурен чувар за клиентите кои работат на фабрика, хемиска фабрика, автоматска поправка, градежна индустрија, Механичар, лабораторија, фабрика за електроника итн. А модните чизми се прекрасни за активности на отворено како пешачење, планинарење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката