• Новак
Кембриџ Сиена 34 Самостоен Бел Камин Електричен Грејач Со Реален Пламен И Вметнување На Дневникот

Кембриџ Сиена 34 Самостоен Бел Камин Електричен Грејач Со Реален Пламен И Вметнување На Дневникот

Rating 
DEN 7280.00

Достапност
Производот е достапен

Електричниот камин Во Сиена нуди совршена мешавина на стил и функционалност во секоја просторија во која се наоѓа. Неговата тенка рамка е изработена од цврст мдф материјал кој е достапен во седум впечатливи завршетоци. Чистите линии, флејтираните пиластри и обликувањето на круната се неколку од деталите за дизајнот што додаваат карактер на оваа згодна рамка. Електричната влошка произведува 5.115 Бтус топлина принудена од вентилаторот што може брзо да загрее 210 квадратни метри. фт. соба. Елегантен приказ на пламен танцува низ задниот дел на ложиштето, создавајќи движење што сигурно ќе ви го привлече вниманието. Жар од лесна глазура низ трупците внатре, додавајќи нагласувања низ целиот јагленисан приказ на дневникот. Поставките за топлина може да се прилагодат со едноставно притискање на копче. Во текот на потоплите месеци, можете да го поставите пламенот да се прикаже без топлина - што го прави совршен за употреба во текот на целата година. Традиционален Дизајн : каминот е опкружен со елегантна мантија дизајнирана со обликување на круната и реален приказ на дневникот и вметнување решетки што обезбедува топол и пријатен дом атеистички. Вклучува ПОЛИЦА ЗА складирање АВ СО невидлив исечок на кабелот, совршена за складирање звучни шипки или кутии за кабли. Поставки за Двојна Топлина : 800 ниски / 1500 високи капаци до 210 Квадратни Метри.Фт. може да се користи со или без топлина. Прилагодлив за различни простории, сезони, ниво на топлина и заштеда на енергија. Клучни Карактеристики : Користете ги контролите на единицата или вклучен далечински управувач за погодност при прилагодување на температурата, поставките или вградениот тајмер од целата просторија. Достапно во 7 различни бои : Цреша, Тиково, Махагони, Бела, Сина Чеша, Темно Кафе и Орев. Без Одржување : Добијте реален ефект на пламен и пријатна топлина на традиционалниот камин без целото одржување. Доаѓа со автоматски прекинувач за термичка безбедност за заштита од прегревање. Димензии : 37 "H x 33.9 W x 10.4" D, Вметнете Димензии : 17.1 "H x 23" W x 5 "D, Димензии На Полицата : 5.3" H x 23.2 "W x 8.7" D. сиена 1500w електричен камин со 34-во. мантил Во Бело. Брзо загрева соба до 210 квадратни метри. фт. Цврстата рамка ОД МДФ има продолжен врв на мантија, обликување на круната и флејтирани пиластри. Електрични вметнете карактеристики јагленисан најавите дисплеј. Двојни поставки за топлина и 9-часовен тајмер. Пламенот може да функционира со или без топлина. Вклучен е удобен далечински управувач за прилагодување на поставките од целата просторија. Автоматски прекинувач за термичка безбедност за заштита од прегревање. Мантил заврши со класичен бел финиш за да го комплетира изгледот. Мантил достапен и во завршна Обработка на Цреша, Црно Кафе, Сива, Махагони, Тиково и Орев. Собрани димензии : 10.4"d x 33.9"W x 37" H. CSA сертифициран. Потребно е некое собрание.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката