• Новак
Класични Додатоци Стормпро Водоотпорен Капак За Скара За СКАРА

Класични Додатоци Стормпро Водоотпорен Капак За Скара За СКАРА

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

Поминете ја бурата со колекција На Капаци За Скара Отпорна на Дожд, Со Класични Додатоци. Издржливиот, водоотпорен материјал ја сочинува основата на овој капак, со стилизирани панели за зајакнување долж остри агли за дополнителна цврстина. Отпорен на дожд значи дека капакот има лепење на шевовите долж критичните шевови за да ја ограничи водата што продира во тие точки. Лепењето на цвест ги покрива дупките создадени во процесот на шиење на конструкцијата на капакот, давајќи им на овие капаци супериорна водоотпорност. Бидејќи овие се наменети да живеат на отворено, додадовме линија на рефлектирачки цевки долж отворите за воздух за зголемена видливост во темни или дождливи услови. Овие капаци беа дизајнирани имајќи ја предвид леснотијата на користење; под панелите за компресија обезбедени со ремени за затворање со кликнување, се наоѓа панел за поделен пристап, што ви овозможува да стигнете до резервоарот и преградите за складирање под вашата скара додека капакот е во употреба. Изградени за покривање на предметите и додатоците што живеат во вашиот двор, капаците Отпорни На Дожд Стормпро се дизајнирани да бидат цврсти и сигурни. Капаците за скара се наменети да ја заштитат вашата скара и да го зголемат нејзиниот животен век со намалување на изложеноста на елементите. Обезбедувајќи издржлива заштита, колекцијата Отпорна На Дожд Стормпро е подготвена да ја покрие вашата надворешна опрема и додатоци, за да Можете Да Откриете Повеќе време на Отворено. . Со сите наши производи, се надеваме дека ќе ви помогнеме да си поминете одлично во вашиот двор и дом. Ако имате било какви прашања или проблеми, или ако вашиот patio plipcover не успее во гарантниот период, побарајте не на интернет и искористете ја нашата програма За гаранција Без Проблеми поддржана од нашиот тим за услуги на клиентите со седиште во САД. ТЕЖОК КАПАК ЗА СКАРА : Одговара на скари за скара 58 "W x 30"D x 48" H. 4-ГОДИШНА ОГРАНИЧЕНА ГАРАНЦИЈА : обезбедуваме Четиригодишна Ограничена Гаранција на нашите Водоотпорни Капаци за Скара Storm Pro. ЗАШТИТЕТЕ ЈА ВАШАТА СКАРА : Цврста, водоотпорна ткаенина поддржана со заштитен пвц отпорен на вода обезбедува заштита од дожд, снег, сонце и нечистотија и нема да пукне во студено време. ВОДООТПОРНА ВАШАТА СКАРА : лепењето На Шевовите по критичните шевови ја зајакнува водоотпорноста на капакот ограничувајќи го дождот што стигнува до вашата омилена скара. ПРИСТАПЕТЕ ДО ВАШАТА СКАРА : Страничните сплит пристапни панели ви овозможуваат да стигнете до преградите под вашата скара додека капакот е во употреба без да мора да го отстраните капакот. ПРЕМИУМ КАРАКТЕРИСТИКИ НА КАПАКОТ НА СКАРАТА : рефлектирачките цевки долж отворите за воздух обезбедуваат видливост; јамките за престој на страничните рабови помагаат да се задржат ремените за затворање на клик за лесен пристап; оние ремени се поврзуваат со панели за затегнување кои дистрибуираат стрес и го обезбедуваат вашиот капак за прилагодено вклопување. *Не е дизајниран целосно да ги покрие нозете/тркалата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката