• Новак
Уникатен Разбој Аџани Изабела Килим Сино Црно 7' 10 Октагон Текстура Медалјон Традиционален Совршен За Дневна Соба Кревет Трпезарија Канцеларија

Уникатен Разбој Аџани Изабела Килим Сино Црно 7' 10 Октагон Текстура Медалјон Традиционален Совршен За Дневна Соба Кревет Трпезарија

Rating 
DEN 1065.60

Достапност
Производот е достапен

Од Колекцијата Изабела, овој прекрасен килим е совршен пример за удобност во стилот на земјата! Со богатите земјени тонови инспирирани од тосканското село и потресените традиционални цветни модели, овој килим ќе ги надополни сите стилови на декор. Што го прави мек и бушав со полипропилен, килимот е лесен за чистење и отпорен на дамки. Не треба да размислувате двапати пред да го изберете овој прекрасен акцент за која било област со среден сообраќај. Рустикалниот изглед на килимот сигурно ќе ве пренесе до прекрасните италијански вили, додека останувате дома!. Карактеристики на производот : боја(И) : сина, слонова коска, сива, црна и светло сина. Машината направи среден куп. Поддршка : да. Цветни и медалјон шема со традиционален стил област фрли килим. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Се препорачува само за внатрешна употреба. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 7.8 'широк х 7.8' долг. Висина на купот : 0,5". Материјал(и) : полипропилен/полиестер. Поддршка : јута Сина и слонова коска октагон област фрли килим. Машина направена и среден куп; цветни шема. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 7,8 стапки и долг 7,8 стапки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката