• Новак
Дорман 524 - Совозачка Страна Горна Суспензија Контрола На Раката И Топката Заеднички Собрание За Специфични Модели На Јагуар Одговара избери: 2011 - ЈАГУАР XJL, 2013 - ЈАГУ

Дорман 524 - Совозачка Страна Горна Суспензија Контрола На Раката И Топката Заеднички Собрание За Специфични Модели На Јагуар

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Години на моделот на возилото овој дел одговара : ЈАГУАР XJ : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ЈАГУАР XJR : 2014, 2015, 2016, 2017 ЈАГУАР XJR575 : 2018, 2019.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката