• Новак
Петсафе Дојди Со Мене Кити Темперамент и Поводник За Мачки, Прилагодливи, Средни, Црвени

Петсафе Дојди Со Мене Кити Темперамент и Поводник За Мачки, Прилагодливи, Средни, Црвени

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Производот е достапен

Миленичињата Доаѓаат Со Мене Кити Темперамент и Банџи Поводник можат да ви помогнат да го збогатите животот на вашите мачки со глетки, звуци и мириси на безбедно искуство на отворено. Тоа ви дава нежна, удобна контрола на вашата мачка или маче. Сега можете да споделите пријатни прошетки, вежбање и време за играње надвор од вашиот дом. Поводникот за банџи беше специјално дизајниран за нежно и безбедно да ја контролира вашата мачка. Кога вашата мачка се движи напред,поводникот се витка со движењето на вашите мачки и се затегнува преку ремените за рамо. Ова го отстранува притисокот од деликатната област на грлото, спречувајќи ја вашата мачка да се гуши или да избега. Брендот Pet Safe е тука за да ви помогне вам и на вашето домашно милениче да живеете среќни заедно. Забава на отворено - Подобрете го здравјето и среќата на вашата мачка во затворен простор со заеднички прошетки надвор од вашиот дом. Удобна Контрола-Дизајниран специјално За мачиња, темпераментот врши нежен притисок врз рамената, а не на вратот или грлото. Прилагодливо Вклопување - две точки за прилагодување ви овозможуваат прилагодено да го вклопите темпераментот во типот на телото на вашата мачка; секогаш мерете ја вашата мачка за правилно вклопување. Лесно Воздржување-растегливиот банџи поводник дозволува некои да "дадат" додека вашата мачка се приближува до крајот на нејзиниот поводник за да спречи нагло влечење или влечење. Безбедно Истражување-Појасот Дојди Со Мене Кити ви овозможува безбедно да ја шетате вашата мачка за да можете заедно да уживате на отворено.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката