• Новак
Чизми Машки К-Тешки Workмидни Влакна Композитни Пети Тешки Работни Чизми

Чизми Машки К-Тешки Workмидни Влакна Композитни Пети Тешки Работни Чизми

Rating 
DEN 687.84

Достапност
Производот е достапен

Оваа водоотпорна чизма го карактеризира нашиот ексклузивен композитен безбедносен прст, што ви дава дополнителна длабочина за попространо чувство. Дизајниран да настапува во тешки средини, неговите абразија, хемиски отпорни upperмидни влакна и горниот дел од кожата ве одржуваат безбедни во тешки средини. Надворешниот ѓон отпорен на пункција ви дава дополнителна заштита. Со удобност на вистински кожен јазик и јака, можете да се потпрете На К-Тешки чизми од 6 инчи за удобност и безбедност. ASTM F2413 - 18 Композитен Безбедносен Прст со целосно зрно каллива речна кожа горна водоотпорна мембрана вамп Од Fiмидни Влакна што е исечен и отпорен на хемикалии лензи бренд отпорен На пункција Среден ѓон Директно прицврстување на заварување и mx зафат и надворешен ѓон отпорен на масло ergономска влошка со контурирана Мека пена ЗА враќање Astm F2413-18 Електрична Опасност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката