• Новак
Дорман 576-Резервоар За Гориво За Специфични Модели На Субару одговара избери: 2005-СУБАРУ НАСЛЕДСТВО, 2008-СУБАРУ АУТБЕК

Дорман 576-Резервоар За Гориво За Специфични Модели На Субару одговара избери: 2005-СУБАРУ НАСЛЕДСТВО, 2008-СУБАРУ АУТБЕК

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Производот е достапен

Овој резервоар за гориво за замена е прецизно дизајниран за да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот резервоар за гориво на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Издржлива конструкција - овој резервоар за гориво е направен од истите цврсти материјали како и оригиналниот дел за сигурна услуга. Обезбеден квалитет - овој дел е потврден за да се обезбеди квалитетно вклопување и долг работен век. Доверлив дизајн-поддржан од тим специјалисти за производи во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Субару Наследство : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 Субару Аутбек : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката