• Новак
Детроит Брзина 030307-Рдс Предна Конверзија На Серпентина-Двојни Прилагодливи Шокови со Далечински Канистер одговара изберете: 1966-ШЕВРОЛЕТ МАЛИБУ, 1966-ПОНТИЈАК ГТО

Детроит Брзина 030307-Рдс Предна Конверзија На Серпентина-Двојни Прилагодливи Шокови со Далечински Канистер одговара изберете:

Rating 
DEN 12192.00

Достапност
Производот е достапен

Компатибилен со 1964-1967 ГМ® А-Тело. Овој производ не е создаден или продаден од gm®.; Детроит Брзина, Ад. Комплетот за Конверзија На Намотка На А-Тело овозможува најновата технологија за пролет/шок на серпентина да се прицврсти на секое Тело А, доведувајќи го ракувањето и возењето на вашиот класик во 21 век со нашиот Вентил "Подесен Во Детроит". Основниот пакет за намотување нуди голема прилагодливост на висината на возењето и вентил За Брзина Во Детроит. Нашите опционални единечни или двојни прилагодливи намотки нудат прилагодливост со повеќе поставки и за мала брзина и за враќање со голема брзина. Крајниот пакет е нашиот комплет за намотување на далечински резервоар со монотуб кој нуди посебни канистри за течности за оптимална прилагодливост и подобрена дисипација на топлина.; Детроит Брзина, Ад. Комплетот за Конверзија На Намотка На А-Тело овозможува најновата технологија за пролет/шок на серпентина да се забрави на секое Тело А, со што вашите класици ќе ракуваат и ќе се возат во 21 век со нашиот вентил Подесен Во Детроит. Основниот пакет за намотување нуди голема прилагодливост на висината на возењето и вентил За Брзина Во Детроит. Нашите опционални единечни или двојни прилагодливи намотки нудат прилагодливост со повеќе поставки и за мала брзина и за враќање со голема брзина. Крајниот пакет е нашиот комплет за намотување на далечински резервоар со монотуб кој нуди посебни канистри за течности за оптимална прилагодливост и подобрена дисипација на топлина.Двоен Прилагодлив w / Далечински Канистер : Овој dse/JRi шок ги има сите квалитети на двојниот прилагодлив шок и вклучува мочен меур наполнет со гас за да обезбеди висока фреквенција и контрола на амортизација со мала брзина.Далечински Држачи За Удар На Канистер : овие држачи за алуминиумски удари се произведени за прицврстување на вашите далечински канистри за удари на возилото. Шокови планината со две 1/4 во.-20 х 1/2 во. завртки за копчиња.Пролет Стапка : 650 фунти/пролет Слободен Должина : 9.5 во. Комплет За Конверзија На Калем. Одговара Изберете : 1966-1967 ШЕВРОЛЕТ МАЛИБУ 1966-1967 ПОНТИЈАК ГТО 1966-1967 ШЕВРОЛЕТ ШЕВЕЛ 1967 ОЛДСМОБИЛ КАТЛАС ВРХОВЕН 1966-1967 ПОНТИЈАК ЛЕМАНС 1966-1967 ОЛДСМОБИЛ КАТЛАС 1966-1967 БУИК СКАЈЛАРК 1966-1967 понтијак ТЕМПЕСТ 1966-1967 ПОНТИЈАК ГРАН ПРИ 1966-1967 БЈУИК СПЕЦИЈАЛНИ 1966-1967 БЈУИК ГРАНД СПОРТ 1966-1967 ОЛДСМОБИЛ КАТЛАС ВИСТА И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката