• Новак
Сигнализација ОС-НС-А-1218-В-ин. Оша Известување Знак - Не Го Нарушувајте Состанокот Во Тек

Сигнализација ОС-НС-А-1218-В-ин. Оша Известување Знак - Не Го Нарушувајте Состанокот Во Тек

Rating 
DEN 271.84

Достапност
Производот е достапен

Дали вашиот деловен или работен простор е 100% покриен и до код со тековните ознаки и етикети. Никогаш не оставајте се изложени на тужби, парични казни или опомени - интегритетот на вашиот бизнис и безбедноста на другите зависи од тоа. Имаме знаци во сите различни форми, големини и бои за речиси секој бизнис, работно место, фабрика за производство, производствен капацитет или градежна зона. Проверете ги сите наши знаци за прва помош, знаци за опасност, чувајте ги знаците затворени врати, знаци за опасност од електричен панел, знаци за складирање, знаци на овластен персонал, знаци за лабораториски хемикалии и илјадници други. Нашите знаци се исклучително издржливи, но флексибилни дури и за најинтензивните внатрешни или надворешни услови. Производите со целосна боја на сигнализација се фабрикувани токму овде во Соединетите држави. Винилните налепници се опремени со супер силно лепило, така што лесно можете да го нанесете на стаклени прозорци, алуминиум, нерѓосувачки челик, изшкуркано дрво, плексиглас и многу повеќе материјали и обвивки. Алуминиум и цврсти пластични материјали за знаци се совршен избор за монтирање на ѕидови, врати, огради, градежништво и области на претпазливост. Сите наши материјали ги надминуваат индустриските стандарди и ќе обезбедат години на издржливост и долговечност. Карактеристики Знак За Известување За Ша - Не Вознемирувајте Состанок Во Прогресалуминиумски Знак Заштитете Го Вашиот Бизнис, Градилиште, Магацин И Продавница Во Дизајнот На Usaspecifications : Не Вознемирувајте Го Состанокот Во Тек Големина : 12" x 18"Тежина : 0,69 lbs - SKU : VSNS833571 ГОРДО НАПРАВЕНО ВО Сад : Купете Со доверба и гордост што доаѓа само од купување Производ за потпишување Произведен Во Нашиот Најсовремен Објект Во Вест Палм Бич, Флорида. ИСКЛУЧИТЕЛНО ИЗДРЖЛИВ : сите наши производи ЗА безбедност НА ОША се направени од материјали од комерцијална класа специјално оценети за надворешна или внатрешна употреба со години на живот без одржување во најтешките средини. Нашите знаци ќе траат се додека вашиот бизнис!. ГОЛЕМИНА И СПЕЦИФИКАЦИИ : 14" Х 10 "Алуминиум (Без' Рѓа) - комерцијален одделение претходно завршен бел алуминиум со (4) претходно дупчат" дупки за монтирање и заоблени агли. ЗАШТИТЕТЕ ГО ВАШИОТ БИЗНИС : овие знаци помагаат да се заштити вашиот бизнис од правни прашања и тужби, истовремено заштитувајќи го вашиот персонал и клиенти преку обезбедување безбедна работна средина во согласност СО ОША или АНСИ.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката