• Новак
Сребрен прстен за жени - мажи зелени реални преднити од камен сребрен прстен со големина 6. Елегантен сребрен прстен големина 6. Подарок за пријателка на девојче на в

Сребрен прстен за жени - мажи зелени реални преднити од камен сребрен прстен со големина 6. Елегантен сребрен прстен големина

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Овој рачно изработен сребрен накит од 925 беше рачно изработен од нашиот занаетчија во Индија. Направено е од Real 925 Стерлинг сребро и рачно полирано за да изгледа извонредно - анти -оцрнување со мазни рабови и удобно да се носи. Оваа фино накит може да се носи секојдневна употреба и за секоја пригода како годишнина, диплома за забава, забава за диплома, роденден, невестински туш, Божиќ, коктел забава, Велигден, ангажман, ден на пријателство, Велики петок, дипломирање, Ханука, ден на спомен, мајка, мајка на мајката Ден, Нова Година, Денот на благодарноста, Денот на вineубените, свадбата. Одлично како подарок за неа, сопруга, сестра, мајка, мајка, најдобра пријателка, девојка пријателка, ќерка. Оваа ставка за моден накит е сосема нова и доаѓа во мала пластична кутија со плик за завиткување на меурчиња за целосна безбедносна цел. Сликите се зголемуваат за да се прикажат најдобрите детали за дизајнот. Сите скапоцени камења доаѓаат со некои варијации во бои, текстури и светкави сили. Сребрена чистота и композиција - Овој прекрасен рачно изработен прстен од скапоцен камен е направен од фино сребро сребро како обележан со металниот печат 925. 925 Стерлинг сребро е направено од 92,5% сребро и 7,5% бакар. Бакарот се додава за да се стабилизира среброто за да може да ја задржи својата прекрасна форма и анти -опаѓање . никел и олово бесплатно - овој елегантен ветувачки прстен е 100% без никел и слободен, што го прави безбеден за девојчиња, тинејџери и жени од никел и олово алергии. Додадете го овој едноставен и оригинален моден накит за секојдневна употреба за вашата сакана личност. Можете да го носите ова во секое време и секој пат на вашите барања . Gemstone - квалитетен природен прехнит скапоцен камен овален 12x16 mm. Овој зелен сребрен прстен може да се носи со какви било обични или формални фустани . Квалитет со удобност - атрактивен дизајнерски моден прстен со мазни n удобни и без остри рабови. Висока тампон полирана со рака за да се направи анти -оцрнување. Овој рачно изработен сребрен прстен може да се носи на кој било прст по ваш избор на индекс на индекс, среден прст и совршен како прстен на палецот исто така . одлично како подарок - овој бохо прстен би бил совршен подарок за вашиот посебен некој. Купете го овој костимски накит за вашата сопруга, ќерка, сестра, мајка, мајка, девојка пријателка или најдобра пријателка и знајте дека без сомнение сте го купиле совршениот подарок за секоја пригода, без разлика дали е за годишнина, диплома за забава, роденден, Божиќ, Божиќ , Велигден, ангажман, Денот на таткото, Денот на пријателството, Велики петок, дипломирање, Денот на мајката, Нова Година, Денот на благодарноста, Денот на вineубените . трансакција без проблеми - прво задоволство! Од 2003 година дизајнираме и продаваме рачно изработен сребрен накит за мажи и жени. Вашата среќа е нашата главна цел! Значи, ако барате додаток за накит за да ве однесе од случајно во формално, без да се менувате, тогаш не гледајте повеќе. Ова едноставно парче ќе го истакне вашиот стил од ден во ноќен стил. Совршено парче костимски накит за да го пристапите вашиот секојдневен стил, деловен необичен фустан или поформални прилики за облекување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката