• Новак
Соимои Црна Памучна Патка Ткаенина Филигранска Дамаска Ткаенина За Печатење Покрај Дворот Широк

Соимои Црна Памучна Патка Ткаенина Филигранска Дамаска Ткаенина За Печатење Покрај Дворот Широк

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Производот е достапен

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000 см различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Памучна Патка ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Брои предиво : 16 х 12.✤ Густина : 80*30.✤ ГСМ : 200 ГСМ. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Дамаск. ✤ Материјал : 100% Памук. ✤Ширина : 42 и 56 Инчи. ✤ Функција : Дебела Тешка Тежина Нетранспарентна. Употреба : Ткаенината може да се користи во производи за опремување на домови за дизајнирање Навлаки За Перници, Завеси Навлаки За Маси И Тркачи Торбички торбички итн., а може да се користи и како ткаенина за тапацир за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. ✤ Нега за перење : Нежно Перење Во Машина на 40 ,Пеглање На средна Температура, Сушење Во Сенка . ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. € Soimoi Дамаск Печатени Памук Патка Ткаенина. ① Материјал : памучна Патка предиво брои - 16 х 12 Густина : 80*30, Тежина : 200 ГСМ. € 56 Инчи Широка Ткаенина се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Ткаенината може да се користи во производи за опремување на домови за дизајнирање Навлаки За Перници, Завеси Навлаки За Маси И Тркачи Торбички торбички итн., а може да се користи и како ткаенина за тапацир за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. ● Нега за перење : Нежно Перење Во Машина на 40 Ц, Пеглање На средна Температура, Сушење Во Сенка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката