• Новак
SOIMOI Зелена тешка сатенска ткаенина Проверка и отсекување на хардвер за печатење на хардвер

SOIMOI Зелена тешка сатенска ткаенина Проверка и отсекување на хардвер за печатење на хардвер

Rating 
DEN 97.92

Достапност
Производот е достапен

✤ SOIMOI претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000γs на различни отпечатоци. Сите дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат звучно знаење за производство на ткаенини и нивната употреба на крајни производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на конечно печатење на ткаенини обучени работни сили е усогласена со најновата модна технологија и техники што ги прави ткаенината поживописна и прецизна како што изгледаат на сликите. Не се користат штетни хемикалии во процесот на пред и пост печатење на ткаенината. ✤ Материјал : Тешка сатен ✤ Техника : ткаена.✤ ткаат : обична. ✤ Материјал : 100% полиестер.✤ Густина : 70*50.✤ Тежина : 260 GSM. ✤ Единица за продажба : од дворот. ✤ Модел : Хардвер. ✤ Ширина : 54 инчи. ✤ Функција : густа тешка тежина не транспарентна. ✤ Употреба : Ткаенината може да се користи во производи за мебел за домови за дизајнирање на капаци за перничиња, завеси за табели и тркачи торбички торбички итн. И може да се користи и како тапацир ткаенина за други украсни предмети со неговиот живописен ефект на боење. Care Care Care : Нежно машинско миење на максимум 30, железо на средна температура на обратна страна на ткаенината за да се одржи сјај. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до реалниот производ, но ве молиме, знајте дека секој монитор и компјутер даваат бои малку поинаку. ➽ PS : Боите може да варираат според квалитетот на ткаенината, GSM и навој исто така . ✅ Тешка сатенска ткаенина во хардверскиот печатење. ✅ Материјал : Тешка густина на сатен : 70 x 50 gsm : 260. ✅ ✅ 54 инчи широка ткаенина се продава од дворот и се сече по нарачка. ✅ Ткаенината може да се користи во производи за мебел за домови за дизајнирање на капаци за перничиња, капаци на табели и тркачи торбички торбички итн. И може да се користи и како тапацир ткаенина за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. Care Care Care : Нежно машинско миење на максимум 30 C, железо на средна температура на обратна страна на ткаенината за да се одржи сјај.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката