• Новак
Монтаук Сампсон Геометриски Точки Памучна Област Килим, Слонова Коска Морнарица, 6'9'

Монтаук Сампсон Геометриски Точки Памучна Област Килим, Слонова Коска Морнарица, 6'9'

Rating 
DEN 551.68

Достапност
Производот е достапен

Сафавиех Монтаук Мтк345б Рачно Ткаен Тепих Од Слонова Коска / Морнарица Колекцијата Монтаук ја доловува суштината на секојдневниот дизајнерски стил во рамни ткаени килими кои ги надополнуваат домовите од крајбрежни до современи. Рачно изработени од памук за јасност на бојата, килимите Монтаук се ткаени за да создадат класични ефекти на вратоврска икат кои ќе бидат одличен додаток на секоја просторија. Килимот има приближна дебелина од 0,25 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Сафавиех Мтк345б Монтаук Колекција Тркач Килим.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката