• Новак
Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум проверувач на виски кварц прстен

Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум проверувач на виски кварц прстен

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Производот е достапен

Флетирајте ја вашата омилена боја во стил со овој прекрасен прстен за скапоцен камен. Конструиран во стерлинг сребро од родиум, овој прстен е опфатен со 5,45 CTTW, 12x10mm октагон во форма на виски во форма на виски во сложениот дизајн за уникатен и стилски привлечност. Овој едноставен, но елегантен прстен, доаѓа во големина на прстот 5, ширина на опсегот е 2мм. Метал Тежина : 2,75 грамсвери Тип : Стил на фининг : Gemstone Ringgender : Women'SMetal : Стерлинг сребрена боја : Ширина на бела лента : 2ммринг Големина : 5 Mmring Големина : 5 Gem Stone Детали : Тип : ВИДОВ : ВИДОВ : ВИДЕКСКИ КАРТЗКОЛОР : Brown Cut : Checkerboard Shape : Octagon/ Emeraldsize : 12mm x 10mmweight : 5.45 CTTWQuantity : 1 Jewelry Setting : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци. Погласен, цврст, скапоцен камен.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката