• Новак
Беркли 6’6 ”Шок -кастинг Род, една кастинг шипка

Беркли 6’6 ”Шок -кастинг Род, една кастинг шипка

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

Имате страст кон спортот. Така и ние. Сите риболовци знаат успешен ден надвор од водата и максимизирање на вашиот улов бараат вистински шипки за риболов. Ние сме тука да помогнеме во тоа. Овие шипки имаат врв на апсорбирање на шок кој е специјално дизајниран за да смести плетенка линии (и сите други линии), за да ви помогне да се вратите во големите. Упатствата од не'рѓосувачки челик со инсерти од титаниум оксид го прават шипката отпорна на линијата на жлеб и пукање дури и за време на најдолгите борби. Во Беркли, нашиот процес им дава на риболовците алатки и самодоверба да фатат повеќе риби. Неуспехот да се фати риба е она што нè мотивира да продолжиме со риболов, да продолжиме да учиме и да сфаќаме начини да ги направиме сите наши производи најдобри на пазарот. Поради оваа обврска можеме самоуверено да кажеме - ние ја направивме науката. Сега ја фаќате рибата. Беркли шок 6’6 ”кастинг шипка. Брза акција . 12-20lb рејтинг на линија, средна тешка моќност. Намачки рејтинг од 1/8-3/4 мл . Врвот за апсорпција на шок : Го намалува вирусот на шипката и се сместува за недостаток на истегнување при употреба на плетенка. Композитната конструкција обезбедува голема реакција без да се загрози за издржливоста . 7 Трајни водичи : 7 водичи со титаниум оксид инсерти даваат оваа шипка додадена јачина и контрола кога е во акција, и помала екипа секој пат . Доверливо седиште на ролна : Интегрираното седиште на ролна обезбедува додадено Биланс на која било лесна шипка, создавајќи стабилна и сигурна точка на сидро за ролна . Удобна рачка на шипката : Тип-Е ергономска, текстурирана рачка од гумена шипка ја максимизира удобноста за да се намали напрегањето на рацете, така што можете да ги продолжите деновите и да фатите повеќе риби. Текстуризираната гума ви дава зафат што е потребен за да победите подолги битки . Едно парче риболов шипка : Наменето за зголемена реактивност што ќе помогне да се заврши работата . Серија за шок : Така, можете да се справите со најголемите тресења на главата со леснотија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката