• Новак
Bullard Classic Series Yellow Polyethylenene Hard Hat со целосна брима и точка

Bullard Classic Series Yellow Polyethylenene Hard Hat со целосна брима и точка

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Производот е достапен

Чувајте ја главата заштитена на работното место користејќи ја тврдата капа на Bullard C33 со суспензија од 6 поени. Направено од траен полиетилен, ги исполнува безбедносните барања, истовремено и ги задржува прашината и водата. Подлогата на веѓата ја апсорбира влагата и обезбедува амортизирање. Оваа тврда капа со целосна брима има прилагодливи предни и задни височини за прилагодени ленти за вклопување и лесни најлонски ремени за суспензија. Светлата боја ја зголемува видливоста, а отворените простори нудат места за прикажување на логоата на компанијата. Bullard Yellow Classic Model C33 Full Bream Hardhat со суспензија на 6 поени : Pussioned и абсорбента подлога за веѓи. Предната и задната висина е прилагодлива. Направено од издржлив и полиетилен со висока густина. Беспрекорни ленти за суспензија на најлон. Сигнали со звук кликнете Правилно склопување. Ја одржува главата чиста и сува, како и безбедна. Светло жолта тврда капа е многу видлива. Простори за примена на сопствени логоа.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката