• Новак
Трговска марка ликовна уметност 'злато добредојде на нашата бистро свиња' платно уметност од LightboxJournal

Трговска марка ликовна уметност 'злато добредојде на нашата бистро свиња' платно уметност од LightboxJournal

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Lightboxjournals Ubject : Animals Tyle : Modern & Modern и Moderniver Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има силуета на свиња во центарот на златната рамка. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lightbox Journal „Злато добредојде на нашата бистро свиња“ платно уметност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката