• Новак
Трговска марка ликовна уметност „светла страна“ платно уметност од Хомер

Трговска марка ликовна уметност „светла страна“ платно уметност од Хомер

Rating 
DEN 768.00

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Homersubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира луѓето што се вратат против шатор.giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Светла страна“ платно уметност од Хомер.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката