• Новак
Заштитен знак Ликовна Уметност Мачка Жена Платнена Уметност Од Џон Нолан

Заштитен знак Ликовна Уметност Мачка Жена Платнена Уметност Од Џон Нолан

Rating 
DEN 1.67

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Џон Нолансубјект : Животински Стил : Задебелен И Еклектичен Модерен Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има геометриска црвена и розова слика на жена која гали мачка. Џон Нолан е роден и израснат во ирска во 1958 година и живее во Даблин. Тој е уметник од втора генерација, бидејќи бил изложен на уметност уште од рана возраст од неговиот татко. Студиото во кое работи е покриено од ѕид до ѕид со шарена колекција на акрилни слики, а го содржи и неговиот работен простор и наставна област. Тој ја споделува својата страст за сликање со многумина. Покрај предавањето часови по сликање за возрасни, Јован учествува и во специјални проекти на неколку основни училишта во областа. Неговата работа е лесно препознатлива и е позната низ Ирска и на меѓународно ниво, изложувајќи во многу земји, како и во САД во 2003 година, тој ја освои истакнатата чест да ја претставува Ирска на Биеналето Интернационале Дел 'Арте Современа Во Фиренца, Италија. Неговата работа е во многу јавни и приватни колекции низ целиот свет. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. геометриска црвена и розова слика на жена која гали мачка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката