• Новак
Bigо Големи Девојки Момчиња Зимски Палта И Јакни Деца Лесни Обложени Со Качулка Пуфер палто 8-19Ј

Bigо Големи Девојки Момчиња Зимски Палта И Јакни Деца Лесни Обложени Со Качулка Пуфер палто 8-19Ј

Rating 
DEN 959.68

Достапност
Производот е достапен

Опис : . Стил : Секојдневен. Боја : Црвена, Црна, Сина. Материјал : Полиестерски Влакна, Памук. Полнење : Памук. Јака : Со Качулка. Стил На Ракав : Редовен. Пол : Унисекс, Момчиња, Девојчиња. Тип На Шема : Цврст. Должина На Облека : Редовна. Тип На Ткаенина : Полиестерски Влакна. Сезона : Пролет, Aut, Зима. Тип На Ставка : Надворешна Облека И Палта. Возраст : 2-16Ј. Тип На Надворешна Облека : Долу И Паркови. . Големина Шема : . Големина - - - - - - - - - - - - - - - - - - Врвна должина - - - - - - - - БистаРакаврамо. 902-3Т - - - - 38см/14.96 " - - - - - 60см/23.62"-28.5 см/11.22 " - - - 22см/8.66". 100-3-4Т - - - - 39см/15.35 "- - - - - 64см/25.19 "- - - - - 31см/12.20 " - - - - - 24см/9.44". 110-4-5Т - - - - 41см/16.14 "- - - - - 68см/26.77 "- - - - - 33см/12.99 " - - - - - 26см/10.23". 120-5-6Т - - - - 44см/17.32 "- - - - - 72см/28.34 "- - - - - 36см/14.17 " - - - - - 28см/11.02". 130-6-7Т - - - - 47см/18,50 "- - - - - 76см/29,92 "- - - - - 39см/15,35 " - - - - - 30см/11,81". 140-8-9Т - - - - 50см/19,68 "- - - - - 80см/31,49 "- - - - - 42см/16,53 " - - - - - 32см/12,59". 150-9-10Т - - - - 53см/20.86 "- - - - - - 84см/33.07 "- - - - - 45см/17.71 " - - - - - 34см/13.38". 160-10-11Т - - - 56,5 см/22,24 "- - - - 88см/34,64 "- - - - - 47см/18,50 " - - - - - 36см/14,17". 170-11-12т 6 60см/23.62 "- - - - - 92см/36.22 "- - - - - 49см/19.29 " - - - - - 38см/14.96". 180-13-14т 6 63.5 см/25"96см/37.79 "- - - - - 51см/20.07 " - - - - - 40см/15.74". 190-15-16т 6 67см/26.37 "- - - - - 100см/39.37 "- - - - 53см/20.86 " - - - - - 42см/16.53". 200-18-19т 7 70,5 см/27,75 "- - - 104см/40,94 "- - - - 55см/21,65 " - - - - - 44см/17,32". . . Вклучен Пакет : . 1 х Мали Девојчиња Момчиња Пуфер Јакни полиестерска површинска ткаенина, два предни џебови, патент напред, еластични манжетни, задебелена качулка пуфер палто. Трајното полнење со влакна го одржува вашето дете потопло кога патувате или на отворено без да предизвика прегревање. За 7-16 години бебе дете мали момчиња девојки. Совршен за зимско секојдневно носење, студено време, внатрешно, надворешно, сноуборд, скијање и многу повеќе.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката