• Новак
Тифани Стил Светлина Мисија Маса Светилка-23 Висок

Тифани Стил Светлина Мисија Маса Светилка-23 Висок

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Производот е достапен

Оваа светилка во стилот На тифани е рачно изработена со истите техники што Ги разви Луис Комфорт Тифани на почетокот на 20 век. Секое парче стакло е рачно исечено до совршена форма и големина, завиткано во бакарна фолија и залемено заедно за да се создаде навистина уникатно уметничко дело. Тифани Стил 2 Светлина Мисија Маса Светилка-23" Висок.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката