• Новак
Кимтех Наука Кимвајпс Деликатна Задача Бришачи, Нестерилни, 1-Слоеви Ткива, во, Брише, Пакет

Кимтех Наука Кимвајпс Деликатна Задача Бришачи, Нестерилни, 1-Слоеви Ткива, во, Брише, Пакет

Rating 
DEN 639.84

Достапност
Производот е достапен

Користете Кимтех Наука Кимвајпс за чистење на разни секојдневни предмети направени од стакло без да оставите остатоци од влакна зад себе. Овие марамчиња се лесни и можат да исчистат деликатни површини без размачкување или ленти, оставајќи ги површините беспрекорни и кристално чисти. Диспензерот е специјално дизајниран да ослободува едно бело еднослојно бришење истовремено за да ја намали статиката и собирањето влакна пред и за време на употребата, што ги прави идеални за употреба со производи од стакло. Овие марамчиња собираат течности, прашина и мали честички без да остават траги и само ги фрлаат по употреба. Користете ги овие лесни марамчиња за чистење очила, телефони, леќи за камера, компјутерски екрани, оптички ретровизори, леќи со микроскоп-цел, разни други лабораториски инструменти и предмети за домаќинството. Чистете ги секојдневните површини во канцеларии, научни или медицински средини, како и дома. Овие нестерилни марамчиња се некомпатибилни со оксидирачки агенси како што се водород пероксид и белило. Оставете ги површините беспрекорни и кристално јасни. Деликатни марамчиња за задачи кои се еднослојни и лесни. Исчистете ги нежните површини без размачкување или ленти. Специјално дизајнираниот диспензер ослободува едно бело бришење одеднаш. Ја намалува статиката и собирањето на влакната пред и за време на употребата. Зема течности, прашина и мали честички без да остави траги. Погоден за чистење лабораториски инструменти и предмети за домаќинството. Марамчиња за стаклени производи, очила, телефони, камери, екрани, огледала, леќи. Идеален за канцеларии, научни или медицински поставки и домашна употреба. Секое бришење мери 4 2/5 во х 8 2/5 за практично чистење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката