• Новак
Британците Направија 9к Жолто Злато Сино Топаз И кубен цирконски прстен женски годишнина прстен-големина опции-Големина 11,75

Британците Направија 9к Жолто Злато Сино Топаз И кубен цирконски прстен женски годишнина прстен-големина опции-Големина 11,75

Rating 
DEN 2320.00

Достапност
Производот е достапен

Овој традиционален акцентиран трилогиски прстен е целосно изработен од цврсто Злато од 9к И е поставен со три живописни Сини Топази заедно со шест Блескави Кубни Циркони. Прстенот има нежен дизајн со суптилна лента која е со низок профил и удобна за носење, додека лицето на прстенот е привлечно, но елегантно. Сите Сини Топази се природни, ископани на земја и затоа треба да бидат индивидуално избрани пред да бидат рачно поставени во овој прстен, така што тие ќе одговараат едни на други по боја и квалитет. Бидејќи сте рачно поставени од стручни Златари, можете да бидете сигурни дека секој скапоцен камен е безбедно опремен. Прстенот Е Дизајниран идеален за да му подарите подарок на вашата сакана или едноставно да го одржувате прстенот во добра состојба за да можете подолго да уживате во неговата целосна убавина. За да ви помогнеме да ја одржите добрата состојба на вашите прстени, испраќаме со упатствата за прстенот како да се грижите за прстенот, како и мерач за големина на прст за да ви помогнеме да добиете совршено вклопување. ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес. ПРИРОДЕН СИН ТОПАЗ-краток водич за нега ќе биде испратен со вашето купување за да ви помогне да уживате најмногу од вашиот накит. ВИСТИНСКО ЦВРСТО ЖОЛТО ЗЛАТО 9 CT, независно тестирано, одобрено и печатено Од Канцеларијата За Анализи во Англија. Не треба само да го земете нашиот збор за тоа, бидете сигурни содржината на благородни метали во овој прстен е тестирана од експертите во канцеларијата За Анализи, основана од 1300 година, и тие го ставија својот белег во прстенот за да го покажат ова. ГОЛЕМИНИ 4 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката