• Новак
Бествеј Нога Круг Над Земјата Базен Соларна Топлина Покритие

Бествеј Нога Круг Над Земјата Базен Соларна Топлина Покритие

Rating 
DEN 1119.84

Достапност
Производот е достапен

Најдобриот Соларен Капак Од 18 Стапки е капак за базен кој работи напорно за да ги задржи остатоците надвор од вашиот базен и да ја задржи топлината внатре. Соларните капаци го намалуваат испарувањето и зрачната загуба на топлина со заробување на топлината во вашиот базен и собирање на сончевите зраци за дополнително загревање. Тие исто така обезбедуваат бариера помеѓу површината на водата и остатоците што паѓаат. Овој капак е едноставен за употреба. Таа се вклопува во внатрешноста На Челик Про Рамка Базени и останува во место. Дизајниран за употреба со тркалезни стапки 18, надземни базени или слични базени Од Интекс или Летни Бегства. Чувајте ги трошоците за греење на базенот оваа сезона со Соларната Покривка Од 18 Стапки. Содржина : 1 соларен капак на базенот. Плови на површината на водата за да обезбеди топлинска изолација. Издржлив материјал. Чува надвор остатоци и сончева светлина. Ги минимизира остатоците од базенот. Одговара 18 Нога Челик Про Рамка Базени. Вклучува торба за носење. Димензии : 207 инчен дијаметар. Тежина : 3,2 килограми. Гаранција : 90 ден гаранција против дефекти на производот. Количина : 2. Содржина : 1 соларен капак на базенот. Плови на површината на водата за да обезбеди топлинска изолација. Издржлив материјал. Чува надвор остатоци и сончева светлина. Ги минимизира остатоците од базенот. Одговара 18 Нога Челик Про Рамка Базени. Вклучува торба за носење. Димензии : 207 инчен дијаметар. Тежина : 3,2 килограми. Гаранција : 90 ден гаранција против дефекти на производот. Количина : 2.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката