• Новак
Уникатна Геометриска Решетка За Разбој Фриз Килим Црвена Слонова Коска 7' 10 10 Правоаголна Решетка Традиционална Совршена За Дневна Соба Соба Трпезарија Канцелариј

Уникатна Геометриска Решетка За Разбој Фриз Килим Црвена Слонова Коска 7' 10 10 Правоаголна Решетка Традиционална Совршена За

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Производот е достапен

Од Колекцијата Фриз Со Решетки, овој тепих со геометриски дезен е инспириран од решетките во лозјата на антиката. Исто како што лозите се качуваат нагоре, нашите очи се насочени кон решетката во преден план. Текстурираната позадина обезбедува длабочина и контраст. Достапен во низа текстури и бои, овој тепих што лесно се чисти има среден куп. Карактеристики на производот : Боја(И) : црвена и бела. Машина направена. Среден куп. Поддршка : да. Геометриски решетки шема правоаголна област фрли килим. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 8' широк х 10 ' долг. Висина на купот : 0,33". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : Памук Црвена И бела правоаголна област фрли килим. Машина направена и среден куп; геометриска шема на решетки. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 8 стапки и долг 10 стапки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката