• Новак
Море-Куче 444110 - Агц Стакло Цевка Осигурувач-Засилувач, на 5

Море-Куче 444110 - Агц Стакло Цевка Осигурувач-Засилувач, на 5

Rating 
DEN 479.84

Достапност
Производот е достапен

Осигурувачите се жртвени осмислувања што се користат за обезбедување заштита од прекумерна струја на електричното коло. Дизајниран да изгори кога оптоварувањето на напојувањето ја надминува безбедната граница, прекинувајќи ја струјата со што се крши колото и се заштитува осмислувањето. Агц стил стакло осигурувачи функција никел обложени месинг контакти. Обезбедува заштита од прекумерна струја на електричното коло. Никел обложени месинг контакти. Рејтинг на осигурувачи : 10 Засилувачи. Пет осигурувачи по сет.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката