• Новак
Домашни ботаники Crassula ovata 'Jade' 2in растителни комплети

Домашни ботаники Crassula ovata 'Jade' 2in растителни комплети

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

Crassula ovata 'Jade' е класичен вкусен што работи одлично и во затворено и на отворено. Исто така познато како дрво за пари, се вели дека ова растение носи среќа и просперитет. Оваа грмушка за разгранување има сјајни зелени месести лисја, со светло црвени совети кога се изложени на соодветна светлина. Ова растение е многу лесно да се грижи и е одлично за луѓе што се нови за нега на растенија. Ова растение може да порасне висока до 3 метри и ширина приближно 2 метри, што го прави потенцијален за употреба како грмушка на отворено. Ова сукулентни цвеќиња ситни бели и розови цути. Потекло : Тип на растение од Јужна Африка : Сукулентна големина : Пропагација до 3 ' : Да се ​​пропагира, клип гранка од стеблото и да ги пресади стеблата во добро одводнување на почвата. Навика за раст : светлина на грмушка : Целосно сонце или светла индиректна сончева светлина. Вода : Оставете го вашиот сукулентен да се исуши целосно помеѓу циклусите на наводнување и секогаш избегнувајте каква било вода што стои во близина на растението. Затекнете го вашиот сукулентен во кактус и измешана почва мешавина со одлична дренажа. Зона : 8,9, 12-24 Температура : Ова растение прави најдобро во топли клими. За време на студените зимски месеци, донесете ги вашите сукулентни затворени простории во близина на светло сончев прозорец и држете се подалеку од мраз. Ertубриво : Оклопете ги вашите сукуленти во пролетните и летните месеци би неделно со вкусно ѓубриво. Совети : Користете вкусно ѓубриво за да ја зајакнете природната одбрана на вашето растение од штетници. Домашни ботаники Crassula ovata 'Jade' 2in растителни комплети.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката