• Новак
Флеш Мебел Ривердејл Целосна Големина Тафтуван Тапациран Кревет На Платформа Во Црна Ткаенина Со Душек Од Мемориска Пена

Флеш Мебел Ривердејл Целосна Големина Тафтуван Тапациран Кревет На Платформа Во Црна Ткаенина Со Душек Од Мемориска Пена

Rating 
DEN 12862.72

Достапност
Производот е достапен

Престанете да барате, овој луксузен кревет на платформа ќе ве држи во стравопочит секој пат кога ќе влезете во вашата спална соба. Овој комплетен сет ја вклучува вашата рамка за кревет со целосна големина и хибридна џебна пружина и душек од мемориска пена во кутија. Оваа убавина е украсена со кастрење на ноктите на испакнатите страни и има глава на тафтувана плоча со копчиња. Насловот има голема висина за да се потпрете на него, додека ниската поставена рамка сепак обезбедува отворена привлечност што ја барате кога гледате кревети на платформа. Душекот се наоѓа на врвот 28 дрвени потпорни летви. На 12" мемориската пена и џебниот пружински душек обезбедуваат супериорна изолација на движењето и ги поддржуваат контурите на вашето тело. Хибридниот душек се состои од џебни пружински калеми и два слоја мемориска подлога од пена кои обезбедуваат бариера помеѓу пружините за лесен одмор. Пената Е Сертифицирана ОД СЕРТИПУР-САД, така што е ослободена од тешки метали, фталати, бпде, формалдехид и има намалени VOCs за да можете лесно да знаете дека квалитетот на воздухот во затворените простории нема да биде загрозен.Пената Е Сертифицирана ОД СЕРТИПУР-САД, така што е ослободена од тешки метали, фталати, бпде, формалдехид и има намалени VOCs за да можете лесно да знаете дека квалитетот на воздухот во затворените простории нема да биде загрозен.Душекот веднаш почнува да се шири откако ќе ја исечете пластиката и ќе се врати во првобитната форма за 48 до 72 часа. Кога размислувате за купување на следниот кревет, овој висок кревет на платформа треба да биде на врвот на вашата листа. Флеш Мебел Riverdale Целосна Големина Тафтувана Платформа Кревет Во Црна Ткаенина Со Меморија Пена Душек. Кревет Пакет : Платформа Кревет И Душек Во собата. Целосна Рамка За Кревет На Платформа, Не Е Потребна Пролетна Кутија61, 75"W x 81"D x 48" H; Големина На Главата : 61,75"W x 4"D x 31,5" H. црна ткаенина тапациран панел насловот со копче тафтинг, Подигнати блок нозе. 28 Ребра За Поддршка На Дрво, Летва До Висина На Подот : 11,25"Ч; Висина На Подножјето : 4" Ч, метална нога за Поддршка На Центарот. Тежина Капацитет 771 Фунти. Сертипур-Американска Сертифицирана Пена Целосен Душек-Средна Цврста Удобност. Тесен Врвен Душек За Кревет со Подлога Од Пена Со Висока Густина, рачки за Душеци за лесно движење. 12 "Душек со 10" Џебни Пружински Калеми; 6,5 Пружини со Мерач промовираат проток на воздух за удобен сон. Компресирани и испорачани во кутија за лесна испорака и поставување, ве Молиме дозволете 48 - 72 часа за целосно проширување на душекот. Платформа кревет основа со насловот и џеб пролет душек комплет во комплет идеален за секој простор за спиење. МЕРЕЊА НА ПРОИЗВОДОТ : Вкупна Големина : 61,75"W x 81" D x 48 "H; Големина На Главата : 61,75" W x 4 "D x 31,5" H; Летва До Висина На Подот : 11,25"; Висина На Подножјето : 4".

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката