• Новак
Реногија 12в 100ах Длабок Циклус Хибриден Гел Батерија Со Кутија За Батерии

Реногија 12в 100ах Длабок Циклус Хибриден Гел Батерија Со Кутија За Батерии

Rating 
DEN 2879.84

Достапност
Производот е достапен

€Продолжен Век На Траење Q мрежите отпорни На Корозија овозможуваат животен век на дизајнот до 12 години во апликации во мирување и повеќе од 750 циклуси на полнење/празнење на 50% DOD во циклични апликации. ● Препорачливо е да користите баланс на батерии за да го продолжите работниот век на батеријата кога повеќе батерии се поврзани во серија и/или паралелно. Нема потреба често да ја полните заспаната батерија. Дозволено е инсталирање на батеријата на нејзина страна само доколку постојат посебни причини за тоа. Ова значи дека гел батериите можат да се испразнат повеќе и сепак да се полнат како нови. Произведени со напредна технологија регулирана со вентили, Хибридните Гел Батерии Со Длабок Циклус На Реногија ве спасуваат од истекување на киселина и често одржување. ●Без Одржување И Без Истекување Оваа батерија е составена од гел наместо течност, така што нема потреба од одржување за да се одржува батеријата да работи правилно. ●Доаѓа Со Цврста Кутија За Батерии ● Изработена Со висок материјал отпорен на удари за да издржи сурови средини, Оваа Тешка Кутија за Батерии обезбедува целосна заштита За Батеријата Со Длабок Циклус Реногија, вклучително и армирани рачки за да се спречи пукање при преместување на батеријата и дупки за вентилација за соодветна вентилација на батеријата. ●Подолг Рок На Траење ● Изработени од материјали со висока чистота, Хибридните Гел Батерии Со Длабок Циклус На Реногија ја намалуваат месечната стапка на самопразнење под 3% со 77 ° (25€), што е 5 пати пониско од Нивните Поплавени колеги. Изградена цврста со дизајн отпорен на истекување, без одржување, оваа батерија обезбедува извонредни перформанси и долго траење на батеријата.2 V (25 € / 77w) Максимална Струја На Празнење : 1000a (5 секунди) Максимална Струја На Полнење : 30а Стапка на самостојно ПРАЗНЕЊЕ : € 3% месечно на 25w / 77z Терминална Големина На завртката : M8 X 1,25 X 16 Mm Димензија : 12,9 X 6,8 X 8,7 Во Тежина : 63,9 Фунти. За разлика Од Поплавените батерии, не смеат да испуштаат премногу. Спецификации : Батерија Номинален Напон : 12v Номинален Капацитет : 100ah@20hr-стапка до 10.0 Ah Изедначување Напон : 14.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката