• Новак
C2G USB-C До Dvi-D Видео Адаптер Конвертор-Бело

C2G USB-C До Dvi-D Видео Адаптер Конвертор-Бело

Rating 
DEN 646.40

Достапност
Производот е достапен

КОНВЕРТОРОТ НА USB-C До DVI-D Видео Адаптер е идеално решение за поврзување на уред со USB 3.1 тип-C конектор на монитор, проектор или друг дисплеј со dvi-D порта. Видео-поддршката е вградена ВО USB-портите Тип-Ц за напојување на видео сигнал до HDMI HDTV или проектор. Овој адаптер поддржува резолуција до 1080p (1920x 1080 Hz), овозможувајќи му да испорача висококвалитетна видео слика на поврзаната display.Be подготвен за секој состанок, презентација или настан со целосна доверба дека ги имате вистинските врски во ултра-компактен дизајн. USB-C до dvi-D адаптерот ви овозможува да поврзете usb-C опремен лаптоп, таблет или компјутер со проектор, монитор или HDTV со ВЛЕЗНА порта DVI. Компактниот дизајн на овој конвертор на адаптер го прави совршено прилагоден за апликациите BYOD (Донесете Свој Уред) во образованието или корпоративните средини.USB-C конекторот има робустен дизајн, овозможувајќи приклучокот да биде вклучен и исклучен до 10.000 пати. Цврстата конструкција гарантира дека производот обезбедува мир на умот и е изграден за да се спротивстави на строгоста на најсложениот живот во движење. USB-C конекторот има симетричен дизајн кој е идентичен од двете страни, така што не е важно дали ќе го вклучите наопаку или од десната страна нагоре. Ќе се приклучи за прв пат, секој пат додека спречува оштетување на приклучокот за конектор.Конверторот на адаптерот во стилот на dongle го намалува оптоварувањето на USB-C портата. Кабелот помеѓу USB-C конекцијата и конверторот на адаптерот обезбедува олеснување на напрегањето што ја штити портата од оштетување на напрегањето додека се поместуваат жиците. Боја : Бела; Конектор 1 : (1) USB-C Машки; Конектор 2 : (1) DVI-I Една Врска Женски.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката