• Новак
Памук + Полиестерски Влакна Спортски Чувар На Глуждот, Чувар На Глуждот, За Санда Тајландски Бокс Црн М

Памук + Полиестерски Влакна Спортски Чувар На Глуждот, Чувар На Глуждот, За Санда Тајландски Бокс Црн М

Rating 
DEN 844.80

Достапност
Производот е достапен

Памук + Полиестерски Влакна Спортски Чувар На Глуждот, Чувар на Глуждот, за санда Тајландски бокс црна Мспецификација : Состојба : Сосема Нов Тип На Артикл : Материјал За Чување На Глуждот : Памук + полиестерски влакна Опционална Боја : црна, сина Изборна големина : м, ЛМ35-40 големини41-45 Големини Список На пакети : 2 х Штитник За Глуждот Намалете ја можноста за повреда за време на вежбање. Тродимензионален притисок, интегрирано абење, поцврсто вклопување на стапалата. Отпорна на абење и издржлива, шуплива пета, не е лесна за лизгање, удобна ткаенина, намалување на триењето. Сува и дише, плетена мрежа, мека, еластична, добра дише и ефикасна апсорпција на пот. Еластичноста е посоодветна, добра еластичност, лесна за истегнување и повлекување. Погоден за санда, Муај Тај, Бокс, карате, таеквондо, итн.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката