• Новак
Сензор За Сала, Сензор За Прекинувач За Ефект На Сала, Мала Спортска Опрема За Апарати За Домаќинство За Автомобилска Електронска Играчка Индустриска Апликација

Сензор За Сала, Сензор За Прекинувач За Ефект На Сала, Мала Спортска Опрема За Апарати За Домаќинство За Автомобилска Електронска

Rating 
DEN 353.44

Достапност
Производот е достапен

Карактеристики : 1.100% сосема нов и висок квалитет. 2.Ограничување параметар (25 целзиусови степен) . Сензорот има широк опсег на работна температура и може да се примени на различни опрема 3.Напон за напојување VCC : 24 V. сензорот е мал по големина, висок по чувствителност, лесен за инсталирање и расклопување4.Излез обратен дефект Напон Vce : 50 V. Стабилност за работа на автомобилски или индустриски апликации, работи со повеќето нерегулирани резерви . 5.ИЗЛЕЗ НИСКА струја IOL : 50m A. Прекинувачите за сензори за ефект на сала се погодни за електронски играчки, мали апарати за домаќинство, спортска опрема итн. 6.Температурен опсег НА складирање ТС : -65 ~ 150 целзиусови степени. 7.Работна температура ТА : Е : -20 ~ 85 целзиусови степен, Л : -40 ~ 150 целзиусови степен.Пакетот вклучува : 10 x A3144e 3144 E Oh3144e Сала Ефект Сензор прекинувачи напон НАПОЈУВАЊЕ VCC : 24 V. сензорот е мал по големина, со висока чувствителност, лесен за инсталирање и расклопување. ИЗЛЕЗ НИСКА струја IOL : 50m A. Прекинувачите за сензори за ефект на сала се погодни за електронски играчки, мали апарати за домаќинство, спортска опрема итн. Температурен опсег НА складирање ТС : -65 ~ 150 целзиусови степени.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката