• Новак
Трговска марка ликовна уметност „кревка чаша за убавина стакло“ платно уметност од Сесил Бајрд

Трговска марка ликовна уметност „кревка чаша за убавина стакло“ платно уметност од Сесил Бајрд

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Cecile Bairdsubject : Floral Style : Modern & Modern and Contectional Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розов цвет што седи во мала стаклена вазна. Истакнати бои : црна, сива, бела, сина, црвена, розова Сесил Баирд студирала уметност на Државниот универзитет во Охајо, каде што ги добила овде БФА и м -р степени во графички дизајн. Откако работеше неколку години како дизајнер во Сент Луис и Лос Анџелес, г -ѓа Баирд се врати во матичната држава Охајо и отвори сопствен бизнис дизајнирање и маркетинг на фигурини и картички за белешки до продавници за подароци низ целата земја. Сесил сега ги претвори своите уметнички таленти на сликање со полно работно време. Работејќи првенствено во нафта и обоен молив, Сесил разви реален стил кој ја доловува драмата, убавината и едноставноста на секојдневните предмети во нејзините сликички слики. Со нивното силно чувство за состав и осветлување, нејзините слики секогаш го привлекуваат гледачот одново и одново. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розов цвет што седи во мала стаклена вазна.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката